Bourns 3006Y-1-201LF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 200ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet2 页6 年前
Electro Sonic
TME
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
15,750
Authorized Distributors
6
Resistance
200 Ω
200 Ω
200 Ω
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TRIMMER, CERMET, REST 200 OHMS, PCB,15 TURNS, PWR-RTG 0.75W, DIM 0.75INLX0.19INWX0.25
Trimmer, Cermet, 0.75W, 200ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
Res Cermet Trimmer 200Ohm ±10% 1/4W 15 Turns (6.8 X 5 X 6.8mm) Solder Through Hole Tube
TT Electronics64WR200LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
描述
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
±10% ±100ppm/℃ 750mW 200Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER - 3/4" RECT MT CERMET | Bourns 3006Y-1-201LF
Trimmer Potentiometer, 200 Ohm 15Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:200Ohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:15Turns; Power Rating:750Mwrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3006Y-1-201LF