Bourns 3006Y-1-201
Trimmer, Cermet, 0.75W, 200ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
JRH Electronics
Master Electronics
Mouser
3 个月趋势:
-0.46%
Stock
10,498
Authorized Distributors
6
Resistance
200 Ω
200 Ω
200 Ω
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
TRIMMER, CERMET, REST 200 OHMS, PCB,15 TURNS, PWR-RTG 0.75W, DIM 0.75INLX0.19INWX0.25
Trimmer, Cermet, 0.75W, 200ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
Res Cermet Trimmer 200Ohm ±10% 1/4W 15 Turns (6.8 X 5 X 6.8mm) Solder Through Hole Tube
TT Electronics64WR200LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
描述
Res, cermet,200Ohms,10+/-% Tol,7519-Case Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 3006Y-1-201
TRIMMER - 3/4" RECT MT CERMET | Bourns 3006Y-1-201
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 200ohms Rectangular
TRIMMER 200OHM 0.75W PC PIN SIDE
TRIMPOT 200 OHM 3/4" REC CER MT
200¦¸ ¡À10% 750mW ¡À100ppm/¡æ 6.35mm