Bourns 3006Y-1-100LF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Electro Sonic
_legacy Avnet
Mouser
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,715
Authorized Distributors
5
Resistance
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
15
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C