Bourns 3006W-1-500
Trimmer, Cermet, 0.75W, 50ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Master Electronics
Mouser
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3006W-1-500 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
8,368
Authorized Distributors
4
Resistance
50 Ω
50 Ω
Termination
PC Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.75W, 50ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 7519
描述
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 50ohms Rectangular
Res,cermet,50Ohms,10+/-% Tol,7519-Case |Bourns 3006W-1-500
TRIMMER 50 OHM 0.75W PC PIN SIDE
TRIMMER - 3/4 RECT MT CERMETTUBETUBE PACKAGING
TRIMPOT 50 OHM 3/4" REC CER MT