Bourns 3006W-1-200LF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 20ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,706
Authorized Distributors
5
Resistance
20 Ω
20 Ω
Mount
Panel, Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
PC Pin
Number of Turns
15
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C