Bourns 3006W-1-200
Trimmer, Cermet, 0.75W, 20ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Master Electronics
Mouser
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3006W-1-200 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
16,274
Authorized Distributors
4
Resistance
20 Ω
20 Ω
Termination
PC Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Trimmer - 3/8 Sq St Cermet Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 3386R-1-200
Trimmer - 3/8 Sq St Cermet Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 3386X-1-200
描述
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 20ohms Rectangular
Res,cermet,20Ohms,10+/-% Tol,7519-Case
TRIMMER 20 OHM 0.75W PC PIN SIDE
TRIMMER - 3/4 RECT MT CERMETTUBETUBE PACKAGING
TRIMPOT 20 OHM 3/4" REC CER MT