Bourns 3006W-1-102LF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 1000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet2 页6 年前
Master Electronics
Electro Sonic
TME
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.23%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3006W-1-102LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,512
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Mount
PCB, Panel, Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
15
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.75W, 1000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 5400deg 750mW 70C
Trimmer, Cermet, 0.75W, 1000ohm, 27.4V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 15.8V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
TT Electronics64WR1KLF
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.25W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 4.19 X 7.88mm) Pin Thru-Hole Tube
描述
TRIMMER, CERMET, REST 1 KILOHMS, THRU-HOLE, 15 TURNS, PWR-RTG 0.75W
TRIMMER POTENTIOMETER, 1KOHM 15TURN THROUGH HOLE
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turns 2.36mm (20.57 X 5.08 X 6.35mm) Pin Panel Mount/Through Hole Tube
TRIMMER POTENTIOMETER, 1KOHM 15TURN THROUGH HOLE; Product Range:AEC-Q200 3006W Series; Track Resistance:1kohm; No. of Turns:15Turns; Power Rating:750mW; Resistance Tolerance: 10%; Temperature Coefficient: 100ppm/ C; Packaging:Each
Trimmer Potentiometer, 1Kohm 15Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:1Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:15Turns; Power Rating:750Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3006W-1-102LF