Bourns 3006W-1-102
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 3/4W 15Turn 2.36mm Pin Thru-Hole Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Master Electronics
Newark
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,121
Authorized Distributors
5
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Panel, Through Hole
PCB, Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
15
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.75W, 1000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
Trimmer, Cermet, 0.75W, 1000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 3/4W 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.75W, 1000ohm, 27.4V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 15.8V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
描述
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1Kohms Rectangular
TRIMMER 1K OHM 0.75W PC PIN SIDE