Bourns 1140-821K-RC
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 820uH 10% 1KHz Ferrite 7.2A RDL
数据表和文档
Newark
HQonline
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+3.46%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 1140-821K-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor Power Toroid 820uH 10% 1KHz Iron 2.9A 0.157Ohm DCR Box
Inductor Power Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.56A 1.8Ohm DCR RDL Bag
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Wurth Elektronik744045821
1KHz 2MHz 150mA 85mA 50@796kHz 820¦ÌH 20¦¸ ¡À10% 1812 4.5mm*3.2mm*2.9mm
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 0.17A 7.1Ohm DCR AXL T/R
描述
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
FIXED IND 820UH 4.2A 154 MOHM TH
1KHz 7.2A 4.2A 820¦ÌH 154m¦¸ ¡À10% ,D38.1XL26.2MM , 38.1mm*26.16mm
1140 Radial Vertical Cylinder 1.500Dia 38.10mm 820muH
CHOKE, HIGH I, RADIAL, 820 UH, 0.154 OHM DCR MAX
射频扼流圈, 1140系列, 820uH 10% 7.2A;
High Current Choke, 820Uh, 7.2A 10%; Product Range:1140 Series; Inductance:820Μh; Inductor Construction:Unshielded; Rms Current (Irms):4.2A; Saturation Current (Isat):7.2A; Dc Resistance Max:0.154Ohm; Inductance Tolerance:± 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 1140-821K-RC.