Bourns PM2120-821K-RC
Inductor Power Toroid 820uH 10% 1KHz Iron 2.9A 0.157Ohm DCR Box
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.45%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM2120-821K-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 10Q-Factor Ferrite 0.24A 2.55Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.56A 1.8Ohm DCR RDL Bag
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Wurth Elektronik744045821
1KHz 2MHz 150mA 85mA 50@796kHz 820¦ÌH 20¦¸ ¡À10% 1812 4.5mm*3.2mm*2.9mm
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 0.17A 7.1Ohm DCR AXL T/R
描述
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
POWER INDUCTOR, 820UH, 2.9A, 10%; Induct; POWER INDUCTOR, 820UH, 2.9A, 10%; Inductance:820µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.157ohm; DC Current Rating:2.9A; Core Material:Iron; Inductor Case Style:2120; No. of Pins:2; Current Rating:2.9A
Power Inductor, 820Uh, 2.9A, 10%; Rango De Producto:Serie Pm2120; Inductancia:820Μh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Resistencia Dc Máx.:0.157Ohm; Corriente Rms (Irms):2.9A; Cubierta Del Inductor Toroidal:30.5Mm X 25.4Mm X 21.59Mm |Bourns Jw Miller PM2120-821K-RC