Bel Fuse 0ZCG0075FF2C
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), 0ZCG, 16 VDC, 750 mA, 1.5 A, 200 ms
数据表和文档
IHS
3 个月趋势:
-57.65%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bel Fuse 0ZCG0075FF2C 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2013-04-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Bel Fuse0ZCJ0075AF2E
PTC Resettable Fuse 0.75A(hold) 1.5A(trip) 16VDC 100A 0.6W 0.2s 0.09Ohm SMD Solder Pad 1206 T/R Automotive
Bel Fuse0ZCJ0075FF2E
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1206 (3216 Metric), 0ZCJ, 8 VDC, 750 mA, 1.5 A, 200 ms
Bel Fuse0ZCK0075FF2E
PTC Resettable Fuse 0.75A(hold) 1.5A(trip) 6VDC 40A 0.6W 0.2s 0.09Ohm SMD Solder Pad 0805 T/R
Bel Fuse0ZCG0075AF2B
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), 0ZCG, 24 VDC, 750 mA, 1.5 A, 200 ms
Bel Fuse0ZCH0075FF2G
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1210 (3225 Metric), 0ZCH, 8 VDC, 750 mA, 1.5 A, 100 ms
Bel Fuse0ZCB0075FF2G
PTC Resettable Fuse 0.75A(hold) 1.5A(trip) 8VDC 40A 0.6W 0.1s 0.13Ohm SMD Solder Pad 1210 T/R
描述
PTC Resettable Fuse 0.75A(hold) 1.5A(trip) 16VDC 100A 0.8W 0.2s 0.11Ohm SMD Solder Pad 1812 4.73 X 3.41 X 0.65mm T/R Automotive
PTC Resettable Fuse, 0.11ohm, Surface Mount
FUSE, RESETTABLE PTC, 16VDC, 0.75A, SMD; PPTC Case Style:1812 (4532 Metric); Product Range:0ZCG Series; Voltage Rating:16VDC; Holding Current:750mA; Trip Current:1.5A; Time to Trip:0.2s; Current Ratin 48AC8393
Fuse, Resettable Ptc, 16Vdc, 0.75A, Smd; Thermistor Mounting:Smd; Product Range:0Zcg Series; Holding Current:750Ma; Tripping Current:1.5A; Voltage Rating:16Vdc; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Rohs Compliant: Yes |Bel Fuse Circuit Protection 0ZCG0075FF2C