Bel Fuse 0ZCJ0075AF2E
PTC Resettable Fuse 0.75A(hold) 1.5A(trip) 16VDC 100A 0.6W 0.2s 0.09Ohm SMD Solder Pad 1206 T/R Automotive
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Farnell
Sager Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+16.70%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bel Fuse 0ZCJ0075AF2E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
Introduction Date2013-04-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Bel Fuse0ZCG0075FF2C
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1812 (4532 Metric), 0ZCG, 16 VDC, 750 mA, 1.5 A, 200 ms
Bel Fuse0ZCJ0075FF2E
SMD Resettable Fuse, PPTC, 1206 (3216 Metric), 0ZCJ, 8 VDC, 750 mA, 1.5 A, 200 ms
Bel Fuse0ZCK0075FF2E
PTC Resettable Fuse 0.75A(hold) 1.5A(trip) 6VDC 40A 0.6W 0.2s 0.09Ohm SMD Solder Pad 0805 T/R
描述
Resettable Fuse, PPTC, 1206 (3216 Metric), 0ZCJ Series, 16 VDC, 750 mA, 1.5 A, 0.2 s
PTC RESET FUSE 16V 750MA 1206 / Polymeric PTC Resettable Fuse 16V 750 mA Ih Surface Mount 1206 (3216 Metric), Concave
PTC Resettable Fuse 16V 750mA 1206
PTC Resettable Fuse, 16V, 0.09ohm, Surface Mount
Fuse: PTC polymer; 750mA; Imax: 100A; Obud: 1206;
FUSE, RESETTABLE PTC, 16VDC, 0.75A, SMD; PPTC Case Style:1206 (3216 Metric); Product Range:0ZCJ Series; Voltage Rating:16VDC; Holding Current:750mA; Trip Current:1.5A; Time to Trip:0.2s; Current Rating Max:100A 48AC8416
FUSE, RESETTABLE PTC, 16VDC, 0.75A, SMD; Thermistor Mounting:SMD; Product Range:0ZCJ Series; Holding Current:750mA; Tripping Current:1.5A; Voltage Rating:16VDC; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; RoHS Compliant: Yes
Ambient Temperature Max. °C = 85 / Ambient Temperature Min. °C = -40 / Width mm = 1.6 / Moisture Sensitivity Level (MSL) = 2A (4 Weeks) / Resistance Max. mOhm = 290 / Voltage Rating V = 16 / Rated Current mA = 750 / Resistance Min. mOhm = 90 / Length mm = 3.2 / Trip Current A = 1.5 / Height mm = 1.25 / Holding Current @ 23 °C mA = 750