APEM Q8P1CXXB24E
APEM Q8P1CXXB24E LED indicator light Blue Prominent 1600 mcd Industrial use
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.67%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 1200mcd Automotive 2-Pin
PUSHBUTTON SWITCH, SPDT, ON-(ON), 100 MA, 28V DC, SOLDER, ULP SERIES
LED INDICATOR SEALED 6MM PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED BLUE 24VDC SOLDER
Switch Push Button N.O./N.C. 4PDT Round Button 0.3A 30VDC Latching PC Pins Thru-Hole Tray
Pushbutton Switch, SPST, Off-(on), Momentary, 2A, 48VDC, Solder Terminal, Panel Mount
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 50mcd 2-Pin
描述
APEM 8 mm Fixed Blue panel mount LED with Bright Chrome Prominent Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Blue, 3.8V; Led Color:Blue; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:1.6Cd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8P1CXXB24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity cd = 1.6 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Blue