APEM Q22F1CXXW24E
APEM Q22F1CXXW24E LED Indicator White Flush 150 mcd Industrial Panel use
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页7 年前
TME
Burklin Elektronik
3 个月趋势:
-0.40%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2018-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 150mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 350mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 1000mcd Automotive 2-Pin
描述
LED INDICATOR SEALED 22MM METAL FLUSH BRIGHT CHROME FIXED WHITE 24VDC SOLDER
APEM 22 mm Fixed White panel mount LED with Bright Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 22Mm, White, 3.6V; Led Color:White; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:22Mm; Forward Current If:40Ma; Luminous Intensity:200Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.6V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q22F1CXXW24E
Forward Current (If) mA = 40 / Luminous Intensity mcd = 150 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 22 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = White