APEM Q22F1CXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 70mcd 2-Pin
Production
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.29%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 5mcd Automotive 2-Pin
Illuminated Pushbutton Switches Illuminated Power SPST 16A 250V
Altech2AF3
Push Button Switch Operator 22mm Green Flush Non-Illuminated
Switch Push Button OFF ON DPST Rectangular Button 15A 250VAC Panel Mount Quick Connect
描述
LED INDICATOR SEALED 22MM METAL FLUSH BRIGHT CHROME FIXED GREEN 24VDC SOLDER
APEM 22 mm Fixed Green panel mount LED with Bright Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 22Mm, Green, 5.9V; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:22Mm; Forward Current If:40Ma; Luminous Intensity:70Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:5.9V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q22F1CXXG24E
Forward Current (If) mA = 40 / Luminous Intensity mcd = 66 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 22 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green