APEM Q16F1CXXG24E
LED signal light, 24 V (DC), green, 5 mcd, Mounting Ø 16 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
Production
数据表和文档
Master Electronics
Burklin Elektronik
3 个月趋势:
-4.20%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 5mcd Automotive 2-Pin
Illuminated Pushbutton Switches Illuminated Power SPST 16A 250V
LED signal light, 24 V (DC), green, 60 mcd, Mounting Ø 16 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
Altech2AF3
Push Button Switch Operator 22mm Green Flush Non-Illuminated
Switch Push Button OFF ON DPST Rectangular Button 15A 250VAC Panel Mount Quick Connect
描述
APEM Q16F1CXXG24E 16mm LED Panel Indicator Green 24V DC Flush Chrome Bezel
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL FLUSH BRIGHT CHROME FIXED GREEN 24VDC SOLDER
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:-; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:5Mcd; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V; Supply Voltage:24V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16F1CXXG24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 5 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green