APEM Q16P1BXXG12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页6 年前
Electro Sonic
Master Electronics
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Illuminated Pushbutton Switches Illuminated Power SPST 16A 250V
Altech2AF3
Push Button Switch Operator 22mm Green Flush Non-Illuminated
Switch Push Button OFF ON DPST Rectangular Button 15A 250VAC Panel Mount Quick Connect
Pushbutton Switch, DPST, Off-on, Latched, Quick Connect Terminal, Panel Mount
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 5mcd Automotive 2-Pin
描述
Single Color LED, Green, Diffused
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:-; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1BXXG12E
LED Indicator 16mm Prominent 12VDC IP67
16mm prominent black bezel IP67 sealed GREEN 12V
LED PNL IND GRN DIFF 10MM QUICK