APEM Q16P1CXXR12E
Led Indicator Sealed 16MM Metal Prominent Bright Chrome Fixed Red 12VDC Solder
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页6 年前
Farnell
Electro Sonic
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED signal light, 24 V (DC), red, 10 mcd, Mounting Ø 14 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd 2-Pin
Altech2AML4
Push Button Switch Operator 22mm Red 40mm Mushroom Head Latch/Arrow Non-Illuminated
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-ON, 15A, 250V AC, QC 0.187", PB1973 SERIES
E-SwitchP16OAR110RED
PUSHBUTTON SWITCH, SPDT, ON-(ON), 125V AC/24V DC, QC 0.110", P16 SERIES
描述
Single Color LED, High Effieciency Red, Diffused
LED Indicator 16mm Prominent 12VDC IP67
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 16MM, RED, 2
LED PNL IND RED DIFF 10MM QUICK
INDICATOR 12V 16MM PROMINENT RED
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:-; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:80Mcd; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V; Supply Voltage:12V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1CXXR12E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 80 / Operating Voltage Max. V = 12 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red