APEM Q14P1CXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
element14 APAC
Master Electronics
TME
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.79%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd Automotive 2-Pin
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-ON, 15A, 250V AC, QC 0.187", PB1973 SERIES
Altech2AML4
Push Button Switch Operator 22mm Red 40mm Mushroom Head Latch/Arrow Non-Illuminated
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd Automotive 2-Pin
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL FLUSH BRIGHT CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER
C&K Components8121J85Z3GE223
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Momentary, 1A, 28VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
描述
Single Color LED, High Effieciency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 14MM CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER Q14 SERIES
14mm prominent bright chrome bezel IP67 sealed RED 24V
LED Indicator 14mm Prominent 24VDC IP67
LED PNL IND RED DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicators 12V Red Prominent
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:80Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14P1CXXR24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 80 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red