APEM Q14F1CXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd Automotive 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Farnell
Master Electronics
TME
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.46%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Single Color LED, High Effieciency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 14MM FLUSH CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER Q14 SERIES
14mm flush bright chrome bezel IP67 sealed RED 24V
LED Indicator 14mm Flush 24VDC IP67
APEM Q Serisi 14mm Kırmızı 24 V LED
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 14MM, RED, 2V
LED PNL IND RED DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:10Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14F1CXXR24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 10 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red