APEM Q16P1CXXG12E
Led Indicator Sealed 16MM Metal Prominent Bright Chrome Fixed Green 12VDC Solder
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页6 年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
1 年趋势:
Restocked
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 5mcd Automotive 2-Pin
Illuminated Pushbutton Switches Illuminated Power SPST 16A 250V
Altech2AF3
Push Button Switch Operator 22mm Green Flush Non-Illuminated
Switch Push Button OFF ON DPST Rectangular Button 15A 250VAC Panel Mount Quick Connect
描述
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 16mm Prominent 12VDC IP67
LED PNL IND GRN DIFF 10MM QUICK
INDICATOR 12V 16MM PROMINENT GRN
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Forward Voltage:2.2V; Supply Voltage:12V; Viewing Angle:100° Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1CXXG12E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 60 / Operating Voltage Max. V = 12 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green