APEM Q16P1BXXR12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd Automotive 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页6 年前
Master Electronics
Electro Sonic
3 个月趋势:
-1.72%
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd 2-Pin
Altech2AML4
Push Button Switch Operator 22mm Red 40mm Mushroom Head Latch/Arrow Non-Illuminated
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-ON, 15A, 250V AC, QC 0.187", PB1973 SERIES
C&K Components8121J85Z3GE223
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Momentary, 1A, 28VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
描述
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BLK CHROME FIXED RED 12VDC SOLDER
Single Color LED, High Effieciency Red, Diffused
LED Indicator 16mm Prominent 12VDC IP67
16mm prominent black bezel IP67 sealed RED 12V
LED PNL IND RED DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:80Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Forward Voltage:2V; Supply Voltage:12V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1BXXR12E