APEM Q14F1CXXR12E
APEM Q14F1CXXR12E 14mm LED Panel Indicator Red 12V DC Flush Chrome Bezel
Production
数据表和文档
Farnell
Electro Sonic
TME
3 个月趋势:
-2.11%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators 24VAC/DC LMP RND RED IP65
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 4mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 100mcd Automotive 2-Pin
描述
Single Color LED, High Effieciency Red, Diffused
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:10Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14F1CXXR12E
LED INDICATOR SEALED 14MM FLUSH CHROME FIXED RED 12VDC SOLDER Q14 SERIES
14mm flush bright chrome bezel IP67 sealed RED 12V
LED Indicator 14mm Flush 12VDC IP67
APEM Q Serisi 14mm Kırmızı 12V LED
LED PNL IND RED DIFF 10MM QUICK
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 10 / Operating Voltage Max. V = 12 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red