APEM Q14F1CXXB24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 100mcd Automotive 2-Pin
Production
数据表和文档
Master Electronics
TME
3 个月趋势:
+14.81%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators 24VAC/DC LMP RND RED IP65
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 4mcd Automotive 2-Pin
Single Color LED, High Effieciency Red, Diffused
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd Automotive 2-Pin
描述
LED INDICATOR SEALED 14MM FLUSH BRIGHT CHROME FIXED BLUE 24VDC SOLDER
Single Color LED, Blue, Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 14MM, BLUE, 3.2V
LED Indicator 14mm Flush 24VDC IP67
LED PNL IND BLU DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Blue, 3.2V; Led Color:Blue; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:10Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14F1CXXB24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 100 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Blue