Analog Devices AD5280BRUZ50
Single/Dual, +15 V/±5 V, 256-Position, I2C-Compatible Digital Potentiometer
数据表和文档
Augswan
Datasheet28 页16 年前
Analog Devices
Upverter
3 个月趋势:
+41.29%
SnapEDA
封装
Number of Pins
14
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
Tolerance
30 %
30 %
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Min Supply Voltage
4.5 V
4.5 V
Max Supply Voltage
16.5 V
16.5 V
工程资源
相关零件
Analog DevicesAD5260BRUZ50-REEL7
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Volatile Linear 14-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesAD5260BRUZ50
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Volatile Linear 14-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesAD5282BRUZ50
Analog DevicesMAX5387MAUD+
Dual, 256-Tap, Volatile, Low-Voltage Linear Taper Digital Potentiometer
Analog DevicesMAX5387MAUD+T
Analog DevicesMAX5393MAUD+
Dual 256-Tap, Volatile, Low-Voltage Linear Taper Digital Potentiometers
描述
Digital Potentiometer 256 Position 50k Ohm Single 14-Pin TSSOP
Digital Potentiometer, 1 Func, 50000ohm, 2-wire Serial Control Interface, 256 Positions, PDSO14
Digital Potentiometer, Single, 256 Step; End To End Resistance:50Kohm; No. Of Pots:Single; Control Interface:2 Wire, I2C, Serial; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 30%; Supply Voltage Min:4.5V; Supply Voltage Max:16.5V Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD5280BRUZ50