Analog Devices AD5282BRUZ50
Single/Dual, +15 V/±5 V, 256-Position, I2C-Compatible Digital Potentiometer
数据表和文档
HQonline
Datasheet28 页16 年前
Analog Devices
iiiC
3 个月趋势:
-42.15%
Number of Pins
16
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
50 kΩ
Tolerance
30 %
30 %
30 %
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
I2C
2-Wire, I2C
2-Wire, I2C
Min Supply Voltage
4.5 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
16.5 V
16.5 V
16.5 V
工程资源
相关零件
Analog DevicesAD5262BRUZ50
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Volatile Linear 16-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesAD5280BRUZ50-REEL7
Analog DevicesAD5262BRUZ50-RL7
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Volatile Linear 16-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesMAX5392MAUE+
Dual, 256-Tap, Volatile, Low-Voltage, Linear Taper Digital Potentiometer
Analog DevicesMAX5387MAUD+
Analog DevicesMAX5387MAUD+T
描述
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Volatile 16-Pin TSSOP Tube
Digital Potentiometer 256 Position 50k Ohm Dual 16-Pin TSSOP
25¦ÌA ¡À30ppm/¡æ 50K¦¸ 256 2 Volatile 16.5V I2C Potentiometer TSSOP-16 5mm*4.4mm*1.2mm
AD5282 Tin Selectable Address I2C digital potentiometer 310kHz 5.5V 50kOhm 1.05mm
Digital Potentiometer, Dual, 256 Step; End To End Resistance:50Kohm; No. Of Pots:Dual; Control Interface:2 Wire, I2C, Serial; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 30%; Supply Voltage Min:4.5V; Supply Voltage Max:16.5V Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD5282BRUZ50