Analog Devices AD5251BRU10
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 14TSSOP / Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 64 Taps I²C Interface 14-TSSOP
价格与库存
数据表和文档
SHENGYU ELECTRONICS
Datasheet28 页13 年前
Analog Devices
iiiC
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
76,557
Authorized Distributors
1
Number of Pins
14
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Number of Taps
64
Tolerance
30 %
30 %
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
Interface
2-Wire, I2C, Serial
I2C
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
相关零件
Analog DevicesAD5252BRUZ10-RL7
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesAD5252BRU10
DUAL 10K DIGITAL POTENTIOMETER 2-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 256 POSITIONS PDSO14
Analog DevicesAD5252BRUZ10
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesMAX5481EUD+
Digital Potentiometer 10kOhm 1024POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesMAX5483EUD+
Non Volatile Digital Potentiometer, 10 kohm, Single, 3 Wire, Serial, Linear, 25%, 2.5 V
Analog DevicesDS1805E-010+
Digital Potentiometer 256POS 10KOhm Single 14-Pin TSSOP
描述
Non-RoHS Compliant CMOS GULL WING Surface Mount Digital Potentiometer ±20% -40C~105C 5muA 5mm
Digital Potentiometer 64POS 10kOhm Dual 14-Pin TSSOP Tube
DUAL 10K DIGITAL POTENTIOMETER 2-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 64 POSITIONS PDSO14
DIGIPOT 6BIT I2C MEMORY 10K, 5251; Resistance range type:Lin; Channels, No. of:2; Positions, No. of:64; Termination Type:SMD; Case style:TSSOP; Pins, No. of:14; Temperature, operating range:-40°C to +85°C; Temp, op. max:85°C; Temp, op. min:-40°C; Base number:5251; IC Generic number:5251; Logic function number:5251; Resistance, track:10kR; Bits, No. of:6; Voltage, supply DC max:5.5V; Voltage, supply DC min:2.7V