Analog Devices AD5233BRU50
Non-RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% -40C 3.5muA 7.8mm
价格与库存
数据表和文档
Jameco
Datasheet32 页18 年前
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
89,434
Authorized Distributors
1
Number of Pins
24
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
Number of Taps
64
Tolerance
20 %
20 %
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
600 ppm/°C
Interface
SPI, Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
相关零件
Analog DevicesAD8403ARUZ10
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesAD8403ARUZ100
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesAD8403ARUZ10-REEL
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesDS1844E-050+T&R
Digital Potentiometer Quad 64-Position 50kOhm 20-Pin Surface Mount
Analog DevicesDS1844E-010
Digital Potentiometer 64POS 10KOhm Quad 20-Pin TSSOP
Analog DevicesDS1868E-100+
RoHS Compliant CMOS GULL WING COMMERCIAL Digital Potentiometer 20% -40C 400muA 6.5mm
描述
Nonvolatile Memory Digital Potentiometers / Digital Potentiometer 50kOhm 64POS Non-Volatile Linear/Log 24-Pin TSSOP
IC POT QUAD 50K 64POS 24-TSSOP
NVM, QUAD 64-POSITION DIGI-POT
NONVOLATILE MEMORY, QUAD 64-POSITION DIGITAL POTENTIOMETER Digital Potentiometer, 4 Func, 50000ohm, 3-wire Serial Control Interface, 64 Positions, CMOS, PDSO24