Analog Devices DS1868E-100+
RoHS Compliant CMOS GULL WING COMMERCIAL Digital Potentiometer 20% -40C 400muA 6.5mm
价格与库存
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet14 页26 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
58,603
Authorized Distributors
1
Case/Package
TSSOP
Number of Pins
20
Resistance
100 kΩ
Number of Taps
256
Tolerance
20 %
Temperature Coefficient
750 ppm/°C
Memory Type
Volatile
Interface
Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
相关零件
Digital Pot; 256 steps; SPI; 100kohms; dual channel14 TSSOP 4.4mm T/R
MicrochipMCP42100-E/ST
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Volatile Linear 14-Pin TSSOP Tube