Analog Devices AD5204BRZ50
ROHS3Compliant GULL WING Surface Mount Linear Digital Potentiometer ±30% -40C~85C 2.65mm 50kOhm
数据表和文档
Analog Devices
Datasheet20 页15 年前
Datasheet20 页17 年前
SHENGYU ELECTRONICS
DigiKey
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
0
Case/Package
SOIC W
SOIC
SOIC
Number of Pins
24
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
50 kΩ
Number of Taps
256
Tolerance
30 %
30 %
30 %
Temperature Coefficient
700 ppm/°C
700 ppm/°C
700 ppm/°C
Interface
SPI, Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
相关零件
Analog DevicesAD5206BRZ100
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin SOIC W Tube
Analog DevicesAD5203ARZ100
Digital Potentiometer 64POS 100KOhm Quad 24-Pin SOIC W
Analog DevicesAD5203AR10-REEL
Digital Potentiometer 64POS 10KOhm Quad 24-Pin SOIC W T/R
Analog DevicesAD5203AR100
Analog DevicesAD5203AR10
RoHS Compliant GULL WING INDUSTRIAL Surface Mount Digital Potentiometer 30% -40C 10nA 2.65mm
Analog DevicesAD5203AR100-REEL
IC DGTL POT QUAD 64POS 24-SOIC
描述
Digital Potentiometer 256POS 50KOhm Quad 24-Pin SOIC W