Abracon ASPI-0602S-120M-T
Ind Power Shielded Wirewound 12uH 20% 10KHz 1.55A T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Sager Electronics
Abracon SCT
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
5
Inductance
12 µH
12 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.55 A
1.55 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
70 mΩ
70 mΩ
Q Factor
Test Frequency
10 kHz
10 kHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2008-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 10KHz Ferrite 1.7A 55mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Bobbin Core 12uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 1.9A 0.07Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz Ferrite 2A 0.062Ohm DCR Automotive T/R
High Current Unshielded Power Inductor Wirewound 12uH 20% 100KHz 1.75A SMD T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.186Ohm DCR 1514 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A 0.228Ohm DCR T/R
描述
Power Inductors - SMD FIXED IND 12UH 1.55A 70 MOHM SMD
Ind 12.00 Uh 1.550 A 70.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon ASPI-0602S-120M-T
General Purpose Inductor, 12uH, 20%, 1 Element, SMD, 2626
Power Inductor 12uH 1.55A 70mΩ, ASPI-0602S , RoHS