Bourns SRR6040A-120M
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 10KHz Ferrite 1.7A 55mOhm DCR Automotive T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.55%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Shielded Wirewound 12uH 20% 10KHz 1.55A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz Ferrite 2A 0.062Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz 2.2A 0.058Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Bobbin Core 12uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 1.9A 0.07Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 45Q-Factor Ferrite 1.8A 0.08Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.186Ohm DCR 1514 T/R
描述
General Purpose Inductor, 12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2626
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr6040A Series, 12 H, 20%, Shielded, 0.055 Ohm, 1.7 A |Bourns, Inc. SRR6040A-120M
INDUCTOR, 12UH, 20%, 1.7A, SHIELDED; Inductance: 12µH; RMS Current (Irms): 1.7A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.61A; Product Range: SRR6040A Series; Power Inductor Case: 6.7mm x 6.7mm x 4mm; DC Resistance Max: 0.055ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200