Yageo Group AF0402JR-07510RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 510Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group AF0402JR-07510RL.
Upverter
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Authorized Distributors
6
Resistance
510 Ω
510 Ω
510 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0402JR-07510RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402JR-07510RL; 510 Ohm; 0402; 5 %; Thick Film
Yageo GroupAC0402JR-07510RL
Res Thick Film 0402 510 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402JR-07470RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 470Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0402 510 Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
PanasonicERJ-2GEJ511X
Res Thick Film 0402 510 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 510 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Yageo Group AF0402JR-07510RL fornecidas pelos seus distribuidores.
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0402 510Ohm 5% Paper T/R
AF FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 510Ohm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 510ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD 510Ohms 1/16W 0402 5% AEC-Q200
Res, 510R, 5%, 0.063W, Thick Film, 0402; Resistance:510Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Yageo AF0402JR-07510RL