Yageo Group AC1206JR-0747RL
Res Thick Film 1206 47 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group AC1206JR-0747RL.
Farnell
JRH Electronics
Tendência de 3 meses:
-24.51%
Resistance
47 Ω
47 Ω
47 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC1206JR-0747RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 47Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206JR-1347RL
RC Series 1206 0.25 W 47 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 47 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ470V
Res Thick Film 1206 47 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Yageo Group AC1206JR-0747RL fornecidas pelos seus distribuidores.
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
AC Series 1206 47 Ohm ±5 % 0.25 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 47Ohm 0.25W 1/4W
Thick Film Resistors - SMD 47 Ohms 250 mW 1206 5% AEC-Q200
Res, 47R, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:47Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206JR-0747RL