Yageo Group AC0402FR-0782KL
Res Thick Film 0402 82K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group AC0402FR-0782KL.
Upverter
Newark
JRH Electronics
Tendência de 3 meses:
-7.99%
Resistance
82 kΩ
82 kΩ
82 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0402FR-0782KL
Res Thick Film 0402 82K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F82K
Yageo GroupRC0402FR-0775KL
62.5Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 75K 0402 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupRC0402FR-0788K7L
Res Thick Film 0402 88.7K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 75K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 82K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Yageo Group AC0402FR-0782KL fornecidas pelos seus distribuidores.
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 82kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 82000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
AC Series 0402 0.063 W 82 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR AC 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 82kOhm ±100ppm/C
RES, 82K, 1%, 0.0625W, THICK FILM, 0402; Resistance:82kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63mW; Resistor Case / Package:0402 ^1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage