Welwyn WP2S-4R7JA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 4.7ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WP2S-4R7JA25.
Tendência de 3 meses:
+34.48%
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
51,460
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
Mount
Case/Package
Conformal
Cement
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
1.6 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2011-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 4.7ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity5-1625890-5
Resistor, Metal Oxide, Res 4.7 Ohms, Pwr-Rtg 2 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity ROX2SJ4R7
PanasonicERX-2SJ4R7V
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
PanasonicERX-2SJ4R7A
RES 4.7 OHM 5% 2W AXIAL / 4.7 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
PanasonicERX-2SJ4R7E
Descrições
Descrições de Welwyn WP2S-4R7JA25 fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Wirewound 4.7 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 4.7 Ohm, 2 W, - 5%, 50 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
RES, 4R7, 5%, 2W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance:4.7ohm; Product Range:WP-S Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case