Walsin Technologies WR12X471 JTL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 470Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Walsin Technologies WR12X471 JTL.
Farnell
Datasheet10 páginas8 anos atrás
element14 APAC
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.50%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
98,476
Authorized Distributors
6
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Metal Oxide, Thick Film
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
KOA SpeerCN1E4KTTD471J
Res Thick Film Array 470 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 510 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Walsin Technologies WR12X471 JTL fornecidas pelos seus distribuidores.
THICK FILM GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 470ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES, 470R, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 470ohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)