Walsin Technologies WR08X822 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 8.2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Walsin Technologies WR08X822 JTL.
IHS
Datasheet9 páginas2 anos atrás
Farnell
element14 APAC
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
47
Authorized Distributors
1
Resistance
8.2 kΩ
8.2 kΩ
8.2 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0805JR-078K2L
RC Series 0805 0.125 W 8.2 kOhm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805JR-138K2L
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805JR-078K2L
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrições
Descrições de Walsin Technologies WR08X822 JTL fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 8200ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 8.2KΩ ±5% 1/8W ±100ppm/℃
RES, 8K2, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 8.2kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)