Vishay VS-8TQ100S-M3
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 8A, 100V V(RRM), Silicon, TO-263AB
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay VS-8TQ100S-M3.
IHS
Datasheet7 páginas4 anos atrás
Future Electronics
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-8.26%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-263-3
TO-263-3
Forward Voltage
880 mV
880 mV
880 mV
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
8 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
Capacitance
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2014-04-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 10A, 45V V(RRM), Silicon, TO-263AB
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 10A, 200V V(RRM), Silicon, TO-263AC
Diodes Inc.SBR20A60CTB
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 60V 20A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube
Diodes Inc.MBRB20200CT
Schottky Rectifier, 200 V, 10 A, Dual Common Cathode, TO-263AB (D2PAK), 3 Pins, 890 mV
Diodes Inc.MBRB20100CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 10A, 100V V(RRM), Silicon, TO-263AB
Descrições
Descrições de Vishay VS-8TQ100S-M3 fornecidas pelos seus distribuidores.
Rectifier Diode Schottky 100V 8A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube
High Performance Schottky Rectifier, 8 A, 100V, D2PAK (TO-263AB)
SCHOTTKY RECTIFIER, 100V, 8A, TO-263AB; Repetitive Peak Reverse Voltage:100V; Average Forward Current:8A; Diode Configuration:Single; Diode Case Style:TO-263AB; No. of Pins:3Pins; Forward Voltage Max:720mV; Forward Surge Current:850ARoHS Compliant: Yes