Vishay TSM4ZL501KR10
TRIMMER, SMD, 11 TURN 500R; Track Resistance: 500ohm; No. of Turns: 11; Resistance
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay TSM4ZL501KR10.
Farnell
element14 APAC
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-19.51%
Peças relacionadas
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.25W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 5.1 X 5.3mm) Gull Wing SMD Bulk
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1918
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 11.2V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s), 2720
Descrições
Descrições de Vishay TSM4ZL501KR10 fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 11(Elec)/13(Mech)Turns 1.5mm (4.8 X 6.2 X 3.7mm) Gull Wing SMD T/R
Trimmer, 0.25W, 500ohm, 11.2V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1918
TRIMMER, SMD, 11 TURN 500R; Track Resistance:500ohm; No. of Turns:11; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:+200, -100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Side; Contact Resistance Variation +:3%; End Resistance:1ohm; Operating Temperature Max:+125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:SMD; Proof Voltage:600V; Resistance:500ohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Resistor Mounting:SMD; Series:TSM4; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Log (Audio); Voltage Rating:200V; Voltage Rating VDC:200V