Vishay SMM02040C2211FB300
Res Thin Film 0204(1406) 2.21K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay SMM02040C2211FB300.
Newark
Datasheet13 páginas4 anos atrás
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+56.39%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
2.21 kΩ
2.21 kΩ
Case/Package
1406
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.40
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 52.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 2400ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 2000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
KOA SpeerMFS1/4CC2001F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay SMM02040C2211FB300 fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
THIN FILM MINI MELF RESISTOR Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2210ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
MELF 0204 FIXED RESISTOR SMM0204 0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm 0.25W 1/4W 2.21kOhm 卤50ppm/C
Resistor, metal Film,2.21Kohms,200Wv,1+/-% Tol,-50,50Ppm-Tc |Vishay SMM02040C2211FB300
SMM0204 Series 2.21 KOhm 1% 50 ppm/°K SMT Thin Film Mini-MELF Resistor
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 2.21 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 400 / Body Length mm = 3.6 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 1.4 / Body Width mm = 1.4 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0204