Vishay RWR74SR604FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.604ohm, 1.7378V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay RWR74SR604FRB12.
Newark
Datasheet4 páginas8 anos atrás
New Yorker Electronics
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 0.604ohm, 2.0562V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 0.562ohm, 1.0602V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 0.649ohm, 1.1393V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 0.549ohm, 1.0479V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.562ohm, 0.7497V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite83FR562
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.562ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay RWR74SR604FRB12 fornecidas pelos seus distribuidores.
ESS-5 .604 1% RWR74SR604FR B12
604m¦¸ ¡À1% 5W ¡À400ppm/¡æ 22.23mm
Resistance:0.604Ohm; Product Range:Rwr Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:400Ppm/°C; Resistor Type:- Rohs Compliant: No |Vishay RWR74SR604FRB12.