Vishay MRS16000C4700FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 470ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay MRS16000C4700FC100.
IHS
Datasheet4 páginas9 anos atrás
Newark
TME
Arrow Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Stock
10,464
Authorized Distributors
6
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 470ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 470ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-470R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 470ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F499R
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 499 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded
TE ConnectivityLR1F430R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 430Ohm, 350V, 1% +/-Tol, -50, 50Ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay MRS16000C4700FC100 fornecidas pelos seus distribuidores.
Axial FIXED RESISTOR MRS16 0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm 0.4W 470Ohm ±50ppm/C
Res Thin Film 470 Ohm 1% 2/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Resistor Dimensions body ø x L: 1.9 x 3.4 mm Resistance technical notation: 470R Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 400 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 470 Ohm