Vishay CRCW2512715KFKEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 715000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW2512715KFKEG.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
Newark
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
Stock
2,988
Authorized Distributors
3
Resistance
715 kΩ
715 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ-1TNF7153U
Res Thick Film 2512 715K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TNF7503U
Res Thick Film 2512 750K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-U1TF7503U
Res Thick Film 2512 750K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 681K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC2512FK-07750KL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 750kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Vishay CRCW2512715KFKEG fornecidas pelos seus distribuidores.
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 715kOhm ±100ppm/C
RES SMD 715K OHM 1% 1W 2512
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:71.5kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes