Vishay CRCW120654K9FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 54900ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW120654K9FKEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
Newark
Farnell
Tendência de 3 meses:
-0.76%
Resistance
54.9 kΩ
54.9 kΩ
54.9 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ8ENF5492V
Res Thick Film 1206 54.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-0754K9L
Res Thick Film 1206 54.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 54.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF4992V
Res Thick Film 1206 49.9K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 51K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0756KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 56kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Vishay CRCW120654K9FKEA fornecidas pelos seus distribuidores.
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 54.9kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 54.9kOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 54.9 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:54.9Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120654K9FKEA.