Vishay CRCW06032R70JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 2.7ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW06032R70JNEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
Farnell
Newark
Future Electronics
element14
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+20.14%
Resistance
2.7 Ω
2.7 Ω
2.7 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 0603 2.7 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-072R7L
RC Series 0603 0.1 W 2.7 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0603JR-132R7L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 2.7ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3GEYJ2R7V
Res Thick Film 0603 2.7 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-072R7L
RC Series 0603 0.1 W 2.7 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
100mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±400ppm/℃ 2.7Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Vishay CRCW06032R70JNEA fornecidas pelos seus distribuidores.
CRCW Series 0603 125 mW 2.7 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2.7Ohm 0.1W 1/10W
RESISTOR, THICK FILM, 2.7OHM, 100mW, 5%
RESISTOR, THICK FILM, 2.7OHM, 100mW, 5%; Resistance:2.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603