Vishay BZX84C8V2-HE3-18
Diode Zener Single 8.2V ±2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay BZX84C8V2-HE3-18.
IHS
Datasheet8 páginas7 anos atrás
ODG (Origin Data Global)
Stock
32,363
Authorized Distributors
1
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
8.2 V
8.2 V
8.2 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
700 nA
700 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
Peças relacionadas
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 9.1 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Zener Diode 500nA @ 6V 300mW 9.1V 15Ohm
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 9.1V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.AZ23C8V2-7-F
AZ32C Series 300 mW 8.2 V ±5% Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5237B-7-F
MMBZ5237B Series 8.2 V 350 mW 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5240B-7-F
MMBZ5240B-7 Series 10 V 10 mA 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Descrições
Descrições de Vishay BZX84C8V2-HE3-18 fornecidas pelos seus distribuidores.
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Zener Diode 700nA @ 5V 300mW 8.2V 15Ohm
Zener Diode, 8.2V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot235%, 8.2V, 0.35W |Vishay BZX84C8V2-HE3-18