Vishay BFC237353334
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay BFC237353334.
IHS
Datasheet18 páginas2 anos atrás
Newark
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.75%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Cornell DubilierDME4P33K-F
Cap Film 0.33uF 400V PET 10% (18.5 X 7.5 X 14.9mm) Radial 15mm 125C
Cap Film 0.33uF 400V PET 10% (17.5 X 8.5 X 15mm) Radial 15mm Loose in Box
PanasonicECQE4334KF
Cap Film 0.33uF 400V PET 10% (18.5 X 7 X 14.9mm) Radial 15mm 105°C Bulk
Cap Film 0.33uF 400V PET 10% (26 X 6.4 X 18.5mm) Radial 22.5mm 105°C Loose in Box
Cap Film 0.33uF 400V PET 10% (17.5 X 8.5 X 17.5mm) Radial 15mm Loose in Box
Yageo GroupR60MI33305030K
Cap Film 0.33uF 400V PET 10% (18 X 7.5 X 13.5mm) Radial Wound 15mm 105°C Automotive Bag
Descrições
Descrições de Vishay BFC237353334 fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Film 0.33uF 400V PET 10% (17.5 X 7 X 13.5mm) Radial 15mm 105°C Loose in Box
Avnet Japan
Radial FILM CAPACITOR MKT373 220V 0.33muF ±10% 0.689Lx0.335W 17.50mmx8.50mm
VISHAY BFC237353334 Film Capacitor, 0.33 F, 400 V, MKT373 Series,10%, Radial Leaded, PET (Polyester)
CAPACITOR, MKT, 330NF, 400V, 10%; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:0.33µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:400V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; External Depth:7mm; External Length / Height:13.5mm; External Width:17.5mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Series:MKT 373; Termination Type:Through Hole; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VAC:220V; Voltage Rating VDC:400V