Vishay AC07000003901JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 3900ohm, 165.2271V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay AC07000003901JAC00.
Newark
Datasheet12 páginas5 anos atrás
Datasheet9 páginas12 anos atrás
Cadeia de suprimentos
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
VISHAY AC05000003901JAC00 Through Hole Resistor, 3.9 kohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3600ohm, 5% +/-Tol, 180ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000003901JAC00 Through Hole Resistor, 3.9 kohm, Axial Leaded, 3 W,5%
OhmiteTUM7J3K9E
Fixed Resistor, Metal Oxide, 7W, 3900ohm, 500V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUM5J3K9E
Fixed Resistor, Metal Oxide, 5W, 3900ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR200J3K9
Res Carbon Film 3.9K Ohm 5% 2W -500ppm/C to -100ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Descrições
Descrições de Vishay AC07000003901JAC00 fornecidas pelos seus distribuidores.
Axial FIXED RESISTOR AC 0.295Diax1.024L 7.50mmx26.00mm 7W 3.9kOhm 100/ +180ppm/C
Res Wirewound 3.9K Ohm 5% 7W 100ppm/C to 180ppm/C Cement AXL Ammo
RESISTOR WIREWOUND, 3.9KOHM, 7W, 5%; Resistance:3.9kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Voltage Rating:165V; Temperature Coefficient:+ 140, -80ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes