Vishay 293D475X9025C2TE3
Cap Tant Solid 4.7uF 25V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 2 Ohm 125°C T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay 293D475X9025C2TE3.
IHS
Datasheet24 páginas2 anos atrás
element14 APAC
Farnell
TME
HQonline
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+52.33%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Stock
21,874
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2 Ω
530 mΩ
530 mΩ
Leakage Current
1.2 µA
1.2 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, Japan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupT491C475K025AT
4.7UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 25 V DC +/-10%, T491 SERIES
KYOCERA AVXTAJC475K025RNJ
Cap Tant Solid 4.7uF 25V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 2.4 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 4.7uF 25V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 2 Ohm 125°C T/R
Yageo GroupT491C475K020AT
Cap Tant Solid 4.7uF 20V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 2.4 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C475M025AT
Cap Tant Solid 4.7uF 25V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 2.3 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC475K020RNJ
Cap Tant Solid 4.7uF 20V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 2.8 Ohm 125°C T/R
Descrições
Descrições de Vishay 293D475X9025C2TE3 fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
SOLID TANTALUM SURFACE MOUNT CHIP CAPACITOR Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 2312
CAPACITOR;TANTALUM;CAP 4.7 UF;TOL 10%;VOL-RTG 25 VDC;SMT;6032-28;ESR 2 OHMS
Tantalum Capacitors – Dry SMD; VISHAY; 293D475X9025C2TE3; 4.7 µF; 10 %; 6 mm; 25 V
293D Series 4.7 uF ±10% 25 V Surface Mount Standard Molded Tantalum Capacitor
SMD-Tantalum Cap. 4,7uF 25V C Taped
Tantalum Capacitor, 4.7Uf, 25V, 2 Ohm, 0.1, 6032-28, Full Reel; Capacitance:4.7Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitor Case/Package:2312 [6032 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Esr:2Ohm; Manufacturer Size Code:C; Product Length:6Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay 293D475X9025C2TE3.
CAPACITOR, TANTALUM, 25V, 4.7UF; Capacitance:4.7µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:25V; Effective Series Resistance:2ohm; Series:293D; Capacitor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Application:General Purpose; Case Style:SMD; ESR Frequency:100kHz; ESR Temperature:25°C; External Depth:3.2mm; External Length / Height:2.5mm; External Width:6mm; Leakage Current:1.2µA; Reel Quantity:500; Termination Type:SMD